Výhody sklolaminátových stožiarov

Prečo sklolaminátové stožiare?

Štátne, firemné a iné vlajky inštalované na kvalitných vlajkových stožiaroch predstavujú vynikajúci architektonický doplnok všetkých objektov a zároveň v prípade firemných vlajok, symbolov a znakov i vysoko účinnú, estetickú a ekonomickú reklamu.

Vysoká pevnosť, pružnosť, nízka hmotnosť

Výpočet stožiarov a ich zaťaženia je urobený podľa EUROCODE E, Windload Static Action 1991. Výpočet zahŕňa samozrejme tiež zaťaženie spôsobené vetrom na vlajku a stožiar ako aj na oceľové kotviace prvky stožiarov. Stožiare a príslušenstvo sú vyrobené na základe výpočtu tak, aby bola zabezpečená dostatočná pevnosť a tuhosť všetkých komponentov. Pre vlajky extrémnych rozmerov alebo stožiare nekotvené do zeme môžeme ponúknuť dodatočné zosilnenie. V porovnaní s kovovými stožiarmi sú stožiare zo sklených vlákien pružné. A i v prípade ohnutia vplyvom silných víchric sa naše stožiare vracajú vždy do pôvodnej pozície a zostávajú kolmo vztýčené, zatiaľ čo pri stožiaroch z iných materiálov môže prísť k trvalej deformácii a poškodeniu.

Nepotrebujú údržbu

Stožiare zo sklených vlákien nekorodujú, nepráchnivejú a sú stálofarebné. Tieto vlastnosti sú vynikajúce hlavne ohľadom na agresívne dažde a splodiny v ovzduší. Materiál a prevedenie našich stožiarov eliminuje potrebu údržby a vysoko ich zvýhodňuje pri porovnávaní s kovovými či drevenými stožiarmi.

Farebný výber

Telá stožiarov sú vyrábané v bielej alebo inej požadovanej farbe (vzorkovník RAL). Farba je stála a zachováva si maximálnu kvalitu. Ostatné komponenty sú v bielej alebo šedej farbe. Farebnosť vrcholového prvku môže byť biela, zlatá, alebo na požiadanie strieborná, červená, čierna, oranžová, zelená.

Klasický dizajn

Naše stožiare sú duté, kónické, kruhového prierezu a sú vyrábané z jedného kusu materiálu. Majú klasický dizajn tvaru sviečky.

Alternatívny závesný systém

Existujú dva systémy vedenia závesného lana. Tradičný externý, kde je lano vedené na povrchu stožiaru, alebo nový interný systém, kde je lano vedené vo vnútry a vlajka je napínaná pomocou závažia. Tento kvalitný systém chráni lano i vlajku pred poškodením alebo odvesením. Vlajka sa vám nezamotá o lanko a pri vetre lanko nebúcha o stožiar a "nerobí randál".